ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Giaur” G. Byrona, test

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 14 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury „Giaur” G. Byrona.
66
51
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum, liceum). Test składa się z 14 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury „Giaur” G. Byrona.

Tytułowy Giaur jest postacią tajemniczą, czytelnik nie poznaje szczegółów z jego życia. Jest chrześcijaninem, który przed laty przybył do Grecji. Giaur zakochał się bezgranicznie w jednej z branek Hassana. Przeżył przy niej wiele cudownych chwil, jednak miłość ta nie była szczęśliwa, bowiem kobieta, za zdradę, została skazana przez męża na śmierć. Giaur zapałał chęcią zemsty. Jednak nie przynosi mu ona satysfakcji, bo wie, że popełnił grzech. Postanawia uciec od świata i zaszywa się w klasztorze. Do końca pozostaje człowiekiem rozdartym wewnętrznie, nie zaznając spokoju.

Przykładowe pytania z testu:

W którym roku po raz pierwszy został wydany „Giaur” Byrona?

Miejscem akcji „Giaura” jest

Tajemniczym jeźdźcem jest

Dla wyznawców Islamu Giaur oznaczał

Kim była Leila?

Dlaczego Hassan skazał Leilę na śmierć?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie