ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Kordian” Juliusza Słowackiego, test

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 18 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury „Kordian” J. Słowackiego.
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum, liceum). Test składa się z 18 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury „Kordian” J. Słowackiego.

Nad „Kordianem” Słowacki pracował w Genewie, który ukazał się anonimowo w Paryżu, bowiem Słowacki prawdopodobnie obawiał się konsekwencji za to, że ukazał rodzinę carską w bardzo negatywnym świetle. Dramat podpisał jako I część trylogii Spisek koronacyjny, jednak pozostałe części nigdy nie powstały (część III podobno została zniszczona przez samego autora). W dramacie Słowacki nawiązuje do powstania listopadowego i miał on być głosem krytycznym wobec przyczyn jego upadku.

Przykładowe pytania z testu:

W którym roku został wydany dramat Słowackiego „Kordian”?

Co się składa na treść „Kordiana”?

Jak miały na imię trzy diabły występujące w części Przygotowanie?

Ile lat ma Kordian, gdy go poznajemy?

Tytułowy „Kordian” był nieszczęśliwie zakochany w

Której opowieści nie przedstawił Grzegorz Kordianowi?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej
    jak uzyskać odszkodowanie z wypadku

    span class f lip dokumentacja pozwoli na uzyskanie odszkodowania adekwatnego połowa zgłoszeń do ubezpieczenia oc jest odmowa ale my mamy lepsze wyniki


«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie