ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Ferdydurke” W. Gombrowicz, test

test Test z lektury „Ferdydurke” W. Gombrowicza ma na celu usystematyzowanie wiadomości zdobytych na lekcjach języka polskiego. Rozwiąż test, który zawiera 17 pytań i przygotuj się na sprawdzian lub ściągę.
45
52
Loader Ładuję treść

Test z lektury „Ferdydurke” W. Gombrowicza ma na celu usystematyzowanie wiadomości zdobytych na lekcjach języka polskiego. Rozwiąż test, który zawiera 17 pytań i przygotuj się na sprawdzian lub ściągę.

Poprzez „Ferdydurke” Gombrowicz starał się uświadomić, że to, co prezentujemy to forma, z której nie możemy się wyzwolić. Chcemy, czy nie, przechodzimy z formy w formę. Podkreśla, że forma jest treścią naszego życia. Obraz szkoły, przedstawiony przez Gombrowicza, jest kompromitacją instytucji, która nie spełnia właściwie swej roli. Szkoła nie rozwija, nie kształtuje i nie poszerza horyzontów młodego człowieka, natomiast zamyka go w dzieciństwie i niesamodzielności. W szkole miał miejsce proces „upupiania”, wprowadzonego przez profesorów szkoły dyr. Piórkowskiego. Polegał ona na produkowaniu ludzi „zielonych”, niedorosłych, niezdolnych do samodzielnego myślenia.

Przykładowe pytania ujęte w teście:

W którym roku została wydana powieść „Ferdydurke”?

Kim był Józio Kowalski?

Ile lat ma Józio, gdy ponownie wraca do szkoły?

Do której klasy trafia Józio?

Jakiego przedmiotu uczył nauczyciel, którego chłopcy nazywali „Bladaczka”?

Który z uczniów oświadczył, że nie rozumie poezji Słowackiego?

Jak ma na imię „nowoczesna” córka państwa Młodziaków?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie