ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Granica” Z. Nałkowska, test

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Granica” Z. Nałkowskiej (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.
34
41
Loader Ładuję treść

Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Granica” Z. Nałkowskiej (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Główny bohater powieści jest postacią niezwykle skomplikowaną i niejednoznaczną. Wychował się w podupadającej rodzinie szlacheckiej. Jego ojciec oddawał się polowaniom i uciechom cielesnym, miał liczne kochanki. Główny bohater postanowił, że nigdy nie będzie taki jak jego ojciec. Odczuwał coraz większą niechęć do rodziców. Podczas studenckich wakacji wdał się w romans z córką kucharki. Odnowił również znajomość z młodzieńczą miłością i ożenił się z nią. Jednak nie potrafił zerwać kontaktów z wcześniejszą kochanką. Gdy zaszła w ciążę Ziembiewicz pomagał jej finansowo i załatwiał kolejne posady. Uważał się za człowieka uczciwego i moralnego, usprawiedliwionego dobrymi intencjami wobec kochanki. Brak zdecydowania i konsekwencji głównego bohatera doprowadza do wielu dramatycznych wydarzeń.

Przykładowe pytania zawarte w teście:

Czym jest „Granica” Nałkowskiej?

Jak ma na imię główny bohater „Granicy”?

Gdzie urodził się Zenon Ziembiewicz?

Jak miała na imię żona Zenona Ziembiewicza?

Zenon wymógł na radzie miejskiej zamianę dancingu na

U kogo Justyna znalazła schronienie po śmierci swojej matki?

W jaki sposób Zenon stracił wzrok?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie