ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Sklepy cynamonowe” B. Schulz, test

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Sklepy cynamonowe” B. Schulza (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.
38
47
Loader Ładuję treść

Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Sklepy cynamonowe” B. Schulza (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Bruno Schulz urodził się w 1892 roku w Drohobyczu, w rodzinie galicyjskich Żydów. Do roku 1924 intensywnie się kształcił, wiele czytał i sporo rysował. Wydał między innymi zbiór opowiadań „Sklepy cynamonowe” oraz tom „Sanatorium pod klepsydrą”. Wiele utworów Schulza zaginęło. „Sklepy cynamonowe” zaliczane są do cyklu prozy poetyckiej. Zawierają wątki autobiograficzne autora. Postacie ukazane w opowiadaniach (Adela, ojciec, kuzyn, wuj) mają swoje odpowiedniki w najbliższej rodzinie Schulza. Autor zawarł w zbiorze wiele symboli, takich jak dom, który jest schronieniem, zapewniającym nam bezpieczeństwo przed chaosem i żywiołami kosmosu; sklep i ptaki, które symbolizują świat nieosiągalnych marzeń i pragnień.

Przykładowe pytania z testu:

W którym roku zostały wydane „Sklepy cynamonowe” Schulza?

Z ilu opowiadań składają się „Sklepy cynamonowe”?

Jaki tytuł nosi pierwsze opowiadanie?

Kogo przedstawił narrator w opowiadaniu „Nawiedzenie”?

Jak miały na imię dziewczęta od szycia z opowiadania „Manekiny”?

Kim lub czym był Nemrod?

Ojciec narratora uświadomił sobie w teatrze, że zapomniał o«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie