ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Konrad Wallenrod” A. Mickiewicz, test

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 14 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Konrad Wallenrod” A. Mickiewicza.
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum, liceum). Test składa się z 14 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Konrad Wallenrod” A. Mickiewicza.

Tytułowy Konrad Wallenrod był człowiekiem, który całe swoje życie poświęcił idei zemsty na wrogu. Pomimo iż był rycerzem, nie kierował się kodeksem rycerskim. Wybrał walkę z ukrycia. Podszywając się pod Wallenroda, a potem zostając Mistrzem Krzyżackim, przestaje być rycerzem honorowym. Knuje przeciwko Zakonowi i doprowadza do jego przegranej w walce z Litwinami. Zawodzi zaufanie swoich rycerzy – Krzyżaków, skazując ich tym samym na śmierć. Poprzez swoje wybory i chęć zemsty doprowadza do unicestwienia siebie jako wzorowego rycerza, a także do zniszczenia swojego małżeństwa i miłości.

Przykładowe pytania z testu:

W którym roku został wydany „Konrad Wallenrod”?

Jaka rzeka oddzielała Litwę od Zakonu Krzyżackiego?

Jak naprawdę nazywał się tytułowy Konrad Wallenrod?

Jak nazywał się mistrz Zakonu, który opiekował się Walterem?

Kim była Aldona?

Kto wykonał balladę „Alpuhara”?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie