ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Pani Bovary” G. Flaubert, test

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Pani Bovary” G. Flauberta.
46
62
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Pani Bovary” G. Flauberta. Test składa się z 15 pytań.

Tytułowa „Pani Bovary” nie jest szczęśliwa ze swoim mężem. Uważa go za prostaka o gminnych manierach. Marzy o prawdziwej wielkiej miłości i mężczyźnie, który byłby spełnieniem jej książkowych marzeń. Była wychowanką szkoły klasztornej, w której zaczytywała się w romansach. Traktuje męża obojętnie, nawet złości się na niego. Nie jest również dobrą matką, traktuje córkę obojętnie, a nawet oddaje ją na wychowanie mamce. Jest rozczarowana małżeństwem i czuje się nieszczęśliwa. Z tego powodu wdaje się w romanse, które ukrywa przed mężem. Zaciąga też gigantyczne długi, których nie jest w stanie spłacać. Gdy prosi o pomoc swoich kochanków, a ci odmawiają, kobieta w akcie desperacji popełnia samobójstwo.

Przykładowe pytania z testu:

Gustaw Flaubert był pisarzem

Której z powieści nie napisał G. Flaubert?

Kim z wykształcenia był Karol?

Dlaczego pan Rouault potrzebował lekarza?

Co robi Karol po śmierci Heloizy?

Jaki stosunek ma Emma do małżeństwa z Karolem?

Jak ma na imię córka państwa Bovary?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie