ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakow, test

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa. Test zawiera 16 pytań.
22
20
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa. Test zawiera 16 pytań.

Powieść „Mistrz i Małgorzata” podzielona jest na dwie części, składa się z trzydziestu dwóch rozdziałów oraz Epilogu. Głównym bohaterem jest pisarzem poszukującym prawdy. Pisze powieść o Chrystusie i Piłacie. Jednak pod wpływem ostrej krytyki artysta załamuje się i niszczy rękopisy. Gdy popada w głęboką depresję, mistrz dobrowolnie zamyka się w szpitalu psychiatrycznym. Jego zdolności artystyczne odkrywa Małgorzata i to właśnie ona nazywa go Mistrzem. Aby ratować ukochanego Małgorzata zawiera pakt z diabłem. To dzięki niej Woland, przywódca diabelskiej ekipy, pozwala mistrzowi na uwolnienie z trwających dwa tysiące lat cierpień moralnych i wyrzutów sumienia bohatera jego książki – Piłata.

Przykładowe pytania z testu:

W którym roku miało miejsce pierwsze wydanie „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa?

Na ile części podzielona jest powieść Bułhakowa?

Jak nazywano Iwana Nikołajewicza Ponyriona?

Jak miał zginąć Berlioz?

Kim był Ha-Nocri?

Kim lub czym był Behemot?

Co pojawiło się w gabinecie Rimskiego i wzbudziło jego przerażenie?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie