ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Tajemnicza wyspa” J. Verne , test

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Tajemnicza wyspa” J. Verne`a.
6
5
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Tajemnicza wyspa” J. Verne`a. Test zawiera 16 pytań.

Juliusz Verne uznawany jest za ojca fantastyki naukowej. Poruszał problemy związane z rozwojem nauki i techniki. Do najpopularniejszych powieści Verna należą między innymi; „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”, „Dzieci kapitana Granta”, „Pięć tygodni w balonie”, „Tajemnicza wyspa” i wiele innych. Bohaterem zbiorowym „Tajemniczej wyspy” są rozbitkowie, którzy uciekają z niewoli. W czasie swej podróży przeżywają wiele niesamowitych przygód, odkrywają niezwykłe miejsca i poznają wiele tajemnic. Na swej drodze spotykają wiele przeciwności losu, z których wychodzą szczęśliwie.

Przykładowe pytania z testu:

Wydarzenia “Tajemniczej wyspy” toczą się w czasie wojny

W jakich latach żył J. Verne?

Której powieści nie napisał J. Verne?

Kto jest centralną postacią „Tajemniczej wyspy”?

Juliusz Verne był pisarzem

Kto zajął Granitowy Pałac, kolejną siedzibę rozbitków?

Jak rozbitkowie nazwali wyspę, na której się znaleźli?



«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie