ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Układ pokarmowy człowieka, test z biologii

test Test - sprawdzian z biologii na temat budowy i roli układu pokarmowego człowieka. Powtórz najważniejsze wiadomości. Przygotuj się na sprawdzian lub ściągę z biologii. Test składa się z 15 pytań.
70
43
Loader Ładuję treść

Test - sprawdzian z biologii (gimnazjum, liceum) na temat budowy i roli układu pokarmowego człowieka. Powtórz najważniejsze wiadomości. Przygotuj się na sprawdzian lub ściągę z biologii. Test składa się z 15 pytań.

Organizm człowieka potrzebuje pokarmu żeby żyć i funkcjonować. Każdy posiłek dostarcza nam witamin, związków mineralnych i innych surowców, które potrzebuje nasz organizm. Jednak, by je przyswoić organizm musi je przekształcić. Takie zadanie w naszym organizmie spełnia układ pokarmowy. Układ pokarmowy dzieli się na wiele odcinków, w których zachodzą różne procesy, np. w jamie ustnej rozdrabnianie i nawilżanie pokarmów, gardło umożliwia połykanie pokarmów, wątroba neutralizuje substancje szkodliwe z pokarmu, żołądek trawi białka i chwilowo przechowuje pokarm. Wszystko to ma na celu rozkładania pokarmu na coraz mniejsze części, co pozwoli krwi na dostarczenie substancji odżywczych do każdej komórki organizmu.

Przykładowe pytania z testu:

Jakie procesy zachodzą w układzie pokarmowym?

Co jest zadaniem ślinianek?

Na czym polega trawienie?

Z ilu zębów składa się pełne uzębienie człowieka?

Jaką nazywamy narządy takie jak: ślinianki, wątroba i trzustka?

Jaki element nie należy do przewodu pokarmowego?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie