ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewis, test

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa.
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka). Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa. Test zawiera 20 pytań.

„Lew, Czarownica i stara szafa” jest pierwszą częścią cyklu „Opowieści z Narni” C. S. Lewisa. Jest to opowieść o czwórce rodzeństwa, które trafiają do baśniowej krainy i próbują uratować go przed mocą złej Białej Czarownicy, która sprowadziła zimę na tę cudowną niegdyś krainę. Królowa znająca przepowiednię próbuje zabić dzieci, by nie dopuścić do jej spełnienia. Mówi ona o tym, że, gdy tron w Ker-Paravelu obejmą dwie córki Ewy i dwóch synów Adama skończą się okrutne rządy królowej a ona sama poniesie śmierć. „Lew, Czarownica i stara szafa” to fantastyczna opowieść o przygodach, walce dobra ze złem, poświęceniu, przyjaźni i miłości.

Przykładowe pytania z testu:

O co Edmund poprosił Białą Czarownicę?

Do kogo po radę zwracają się Zuzanna i Piotr w sprawie opowieści Łucji?

Do kogo Łucja zaprowadza swoje rodzeństwo?

Co zastają dzieci w pieczarze?

Za co został aresztowany Tumnus?

Kim był Maugrim?

Kto zaprowadza dzieci do bobra?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie