ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Panna z mokrą głową” K. Makuszyński, test

test Powtórz najważniejsze wiadomości z lektury „Panna z mokrą głową” K. Makuszyńskiego i przygotuj się na sprawdzian / kartkówkę z języka polskiego. Rozwiąż test i usystematyzuj swoją wiedzę. Test zawiera 19 pytań.
Loader Ładuję treść

Powtórz najważniejsze wiadomości z lektury „Panna z mokrą głową” K. Makuszyńskiego i przygotuj się na sprawdzian / kartkówkę z języka polskiego. Rozwiąż test i usystematyzuj swoją wiedzę. Test zawiera 19 pytań.

„Panna z mokrą głową” Kornela Makuszyńskiego to powieść obyczajowa, która przedstawia życie i obyczaje ludzi z początków XX wieku. Główna bohaterka to niesforne i niegrzeczne dziecko, autorka licznych awantur, która pod wpływem wielu przeżyć staje się dobrą, wrażliwą i odpowiedzialną panienką, na którą można zawsze liczyć. Staje się odpowiedzialna i roztropna. Dzięki zaradności i odwadze potrafiła uchronić bliskich od nieszczęścia. Po śmierci ojca opiekuje się matką i bratem, stara się zapewnić jak najlepszy byt. W tym celu udaje się do ciotki Opolskiej, zamożnej hrabiny z prośbą o pomoc i wsparcie dla rodziny.

Przykładowe pytania z testu:

Jak ma na imię tytułowa panna z mokrą głową?

Kto przestał nosić „sznurówkę”?

Gdzie zmarł ksiądz?

Czym była „sznurówka” ciotki Amelii?

Kogo Irenka uratowała podczas pożaru we wsi?

Kto nazywał Irenkę „Panna z mokra głową”?

Jak zakończyło się spotkanie pożegnalne Irenki i Zbyszka?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie