ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Mała księżniczka” F. H. Burnett, test

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Mała księżniczka” F. H. Burnett. Test zawiera 16 pytań.
96
58
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Mała księżniczka” F. H. Burnett. Test zawiera 16 pytań.

„Mała księżniczka” autorstwa F. H. Burnett to opowieść o skromnej, miłej oraz zamożnej dziewczynce, którą ojciec przywozi do Anglii do pensjonatu panny Minchin, gdyż klimat indyjski nie był odpowiedni dla dorastającej córki. Ojciec pracuje w Indiach przy kopalni diamentów. Początkowo dziewczynka jest traktowana przez przełożoną pensjonatu jak tytułowa księżniczka, gdyż kobiecie tej zależy wyłącznie na pieniądzach, a nie na dobru dziecka. Sytuacja ulega diametralnej zmianie, gdy nadchodzi tragiczna wiadomość o śmierci ojca, który nie opłacił bieżących rachunków małej Sary.

Przykładowe pytania z testu:

Jak ma na imię główna bohaterka „Małej księżniczki”?

W jakim mieście rozgrywają się wydarzenia „Małej księżniczki”?

Skąd Sara przybyła do Anglii?

Co Sara dostała na urodziny od Becky?

Gdzie ojciec umieścić Sarę?

Co przed wyjazdem podarował Sarze ojciec?

O czym dowiedziała się Sara podczas przyjęcia urodzinowego?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie