ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Dynastia Miziołków” Joanna Olech, test

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Dynastia Miziołków” Joanny Olech.
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Dynastia Miziołków” Joanny Olech. Test zawiera 16 pytań.

„Dynastia Miziołków” Joanny Olech to wspaniała, pełna humoru książka o młodzieży, a dokładnie o nastoletnim chłopcu i jego codziennym życiu. Główny bohater pisze pamiętnik, w którym stara się uchwycić wszystkie, ważne dla niego wydarzenia. Chłopiec opisuje swoją rodzinę i relacje, jakie ich łączą, przyjaźnie z kolegami, a nawet pierwsze kłopoty sercowe. Miziołek, czyli główny bohater to inteligentny, bystry chłopiec, bardzo lubiany przez kolegów w szkole. Jednak nie lubi chodzić do szkoły. Woli spędzać czas a robieniu psikusów innym. Ma głowę pełną szalonych i niezliczonych pomysłów. Jest fantastycznym, radosnym i energicznym chłopcem.

Przykładowe pytania z testu:

W którym roku urodziła się Joanna Olech?

Kto jest głównym bohaterem książki Joanny Olech?

Ile lat ma Miziołek?

W jakiej formie została napisana „Dynastia Miziołków”?

Jak miały na imię siostry Miziołka?

Ile sióstr miał Miziołek?

Skąd wzięło się przezwisko „Miziołek”?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie