ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Mikołajek i inne chłopaki” R. Goscinny, J. J. Sempe, test

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Mikołajek i inne chłopaki” R. Goscinny i J. J. Sempe. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.
Loader Ładuję treść

Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Mikołajek i inne chłopaki” R. Goscinny i J. J. Sempe. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

„Mikołajek i inne chłopaki” autorstwa R. Goscinnego i J. J. Sempea to niezwykła opowieść o kilkuletnich chłopcach i ich perypetiach związanych ze szkołą i zabawą. Jej narratorem jest główny bohater, który w bardzo zabawny sposób relacjonuje wydarzenia, opisuje gwałtowne kłótnie i bójki, do jakich między nimi dochodzi, czasem z zupełnie błahych powodów. Bohater opowiada o sprawach dorosłych i ich problemach z własnego punktu widzenia, co często jest niezwykle śmieszne i zabawne. Książka zawiera dużo dobrego humoru, jest śmieszna i ciekawa, a przygody i pomysły chłopców niezwykle ciekawe.

Przykłady pytań zawartych w teście:

Gdzie rozgrywają się wydarzenia książki „Mikołajek i inne chłopaki”?

Jak ma na imię główny bohater książki R. Goscinnego i J. J. Sempea?

Ile lat ma główny bohater?

Gdzie znalazła się zaginiona kredka?

Czym zakończyła się zabawa chłopców w camping?

Jak miała na imię koleżanka Mikołaja?

Kto przyjechał do szkoły Mikołajka?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie