ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Test z budowy męskiego układu rozrodczego, biologia

test Powtórz najważniejsze wiadomości z budowy i roli męskiego układu rozrodczego i przygotuj się na sprawdzian lub ściągę z biologii. Rozwiąż test składający się z 14 pytań i sprawdź, w jaki stopniu przyswoiłeś /aś materiał z lekcji biologii.
12
6
Loader Ładuję treść

Powtórz najważniejsze wiadomości z budowy i roli męskiego układu rozrodczego i przygotuj się na sprawdzian lub ściągę z biologii. Rozwiąż test składający się z 14 pytań i sprawdź, w jaki stopniu przyswoiłeś /aś materiał z lekcji biologii. Sprawdź, czy pamiętasz co składa się na męski układ rozrodczy, jakie zadania pełnią jądra, czym jest testosteron.

Głównymi zadaniami męskiego układu rozrodczego są: wytwarzanie plemników, wprowadzanie gamet męskich do żeńskich dróg rodnych poprzez stosunki płciowe oraz produkowanie hormonów płciowych, takich jak testosteron. Hormony te regulują funkcjonowanie narządów oraz wpływają na rozwój cech płciowych, charakterystycznych dla danej płci, w tym wypadku mężczyzn. Pierwszorzędową męską cechą płciową są jądra, w których znajdują się drobne kanaliki, w których powstają i dojrzewają plemniki, które biorą czynny udział w zapłodnieniu żeńskiej komórki jajowej.

Przykładowe pytania z testu:

Zaznacz struktury, które wchodzą w skład męskiego układu rozrodczego

Które narządy męskiego układu rozrodczego znajdują się po za jamą ciała?

Jak nazywamy worek skórno-mięśniowy, w którym znajdują się jądra i najądrza?

Co jest głównym zadaniem moszny?

Jaki hormon wytwarzany jest przez jądra?

Jak nazywamy narządy, w których są wytwarzane komórki rozrodcze? Z

aznacz trzeciorzędowe męskie cechy płciowe«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie