ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Bracia Lwie Serce” A. Lindgren, test

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Bracia Lwie Serce” napisanej przez Astrid Lindgren. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 19 pytań.
Loader Ładuję treść

Zapraszamy do rozwiązania testu, dzięki któremu dowiesz się jak dobrze przyswoiłeś / aś treść lektury „Bracia Lwie Serce” A. Lindgren. Przygotuj się na sprawdzian lub do odpowiedzi ustnej. Rozwiąż test, który zawiera 19 pytań związanych z lekturą.

Książka „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren to wspaniała opowieść o bohaterskich czynach dwóch chłopców, braci, którzy zrobią dla siebie wszystko. Bracia bardzo się kochają, gdy młodszy z nich dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory, i że wkrótce umrze, starszy robi wszystko, by załagodzić jego ból. Opowiada mu o krainie, do której trafią po śmierci, gdzie czas płynie inaczej, i że będą zdrowi. Los sprawia jednak, że to starszy z nich umiera jako pierwszy. Po jakimś czasie dołącza do niego młodszy brat i od tej pory są razem. W baśniowym świecie obaj przeżywają wiele niesamowitych przygód, wykazując się przy tym wielką odwagą i męstwem.

Przykłady pytań z testu:

W którym roku ukazała się książka „Bracia Lwie Serce” A. Lindgren?

„Bracia Lwie Serce” A. Lindgren należą do gatunku

Jak ma na imię główny bohater i narrator powieści „Bracia Lwie Serce”?

Kim był Jonatan dla Karola?

Jak Jonatan nazywał Karola?

Czyim koniem był Fialar?

Jaką krainą władał Tengil?

Jak miał na imię właściciel karczmy „Złoty Kogut”?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie