ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Król Maciuś Pierwszy” J. Korczak, test

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Król Maciuś Pierwszy” napisanej przez Janusza Korczaka. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 14 pytań.
Loader Ładuję treść

Zapraszamy do rozwiązania testu, dzięki któremu dowiesz się jak dobrze przyswoiłeś / aś treść lektury „Król Maciuś Pierwszy” autorstwa J. Korczaka. Przygotuj się na sprawdzian lub do odpowiedzi ustnej. Rozwiąż test, który zawiera 14 pytań związanych z lekturą.

Książka Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” pokazuje jak kończą się decyzje dzieci w sprawowaniu władzy. Władza ukazana jest jako ciężar, któremu nie może podołać dziecko bez pomocy dorosłego. W pojedynkę sprawowanie władzy jest bardzo ciężkie i niezwykle trudne. Dorosły jako osoba z większym doświadczeniem i wiedzą musi wspierać dziecko, dbać o jego potrzeby i dobro. Musi zapewnić dziecku dobre wykształcenie i należytą przyszłość. Jednak z punktu widzenia dziecka, to dorosły jest niedobry, niepotrzebnie wtrąca się w jego sprawy i narzuca mu własne zdanie. Dziecko czuje się zniewolone przez zakazy i nakazy rodziców (dorosłych).

Przykładowe pytania z testu:

Jaki przydomek nosił ojciec Maciusia?

Ile lat miał Maciuś, gdy objął władzę królewską?

Jak miał na imię przyjaciel Maciusia?

Czyim synem był Felek?

Jak Maciuś kazał Felkowi siebie nazywać na froncie?

Jak nazywał się władca ludożerców?

Ile państw wypowiedziało wojnę Maciusiowi?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej
    Zestaw Certum Mini rekomendowany jest do składania rocznych sprawozdań finansowych (bilansów) w systemie elektronicznym KRS. Zawiera kwalifikowany znacznik czasu !

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie