ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Rogaś z Doliny Roztoki” M. Kownacka, test

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Rogaś z Doliny Roztoki” napisanej przez M. Kownacką. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 18 pytań.
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Rogaś z Doliny Roztoki” napisanej przez M. Kownacką. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 18 pytań.

„Rogaś z Doliny Roztoki” Marii Kownackiej to zabawna opowieść o perypetiach sarniego koźlęcia, który trafia pod opiekę gajowego i jego rodziny. Początkowo był chudy, nieporadny i zabiedzony, przebywał sam w lesie, bo jego matka została zabita przez Rysia. Z czasem nabrał pięknej barwy, lśniącej, zdrowej sierści, wyrosły mu piękne rogi, a jego kopyta stały się silne i zwinne. Cała rodzina Klusków bardzo kochała Rogasia, pomimo wielu jego psot i wybryków. Opiekunowie wiedzieli jednak, że nie może on spędzić z nimi całego życia, bo jest dzikim zwierzęciem z lasu i odzywają się w nim jego instynkty. Miarka się przebrała w dniu, w którym Rogaś zaatakował starą Kluszczankę i wepchnął ją do potoku. Gajowy zdecydował odwieść Rogasia do lasu.

Przykłady pytań ujętych w teście:

Jak miał na imię syn Kluski?

Co robił Rogaś w czasie grzybobrania?

Do kogo Pogwizd zaprowadził sarniątko?

Jak zareagowała żona drwala na widok koziołka?

O czym zaalarmował gospodarza Kluskę Rogaś stukotem racic?

W jaki sposób Rogaś na sierści Rogasia zrobiła się biała plama?

Co Rogaś porwał z płotu i zaczął brać na rogi?

Kiedy zadecydowano o wywiezieniu Rogasia do lasu?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie