ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Władca Lewawu” D. Terakowska, test

test Test z języka polskiego ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś / aś treść lektury szkolnej „Władca Lewawu” D. Terakowskiej. Zapraszamy do rozwiązania testu, który składa się z 15 pytań.
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Władca Lewawu” napisanej przez Dorotę Terakowską. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 15 pytań.

„Władca Lewawu” jest utworem o zabarwieniu baśniowym, świadczą o tym następujące elementy baśniowe: walka dobra ze złem, czarodziej – Nienazwany, wyprawa głównego bohatera w poszukiwaniu rodziców, czyli element wędrowny, spełniające się marzenia głównego bohatera o odnalezieniu rodziców, czy też występowanie dwóch równoległych światów: Kraków i Wokark. Świat, do którego trafia chłopiec jest bardzo podobny do Krakowa, ale jest znacznie mniejszy i czystszy. Mieszkają w nim ludzie mili, spokojni i dobrzy, którzy nade wszystko kochają pokój i potępiają wszelką przemoc. Chłopiec zaprzyjaźnia się z mieszkańcami tajemniczej krainy i postanawia uwolnić ich z rządów strasznego czarownika – Nienazwanego.

Przykładowe pytania ujęte w teście:

Jak ma na imię główny bohater książki „Władca Lewawu?

Ile lat ma główny bohater książki D. Terakowskiej?

Gdzie mieszka Bartek?

W jakim mieście urodził się Bartek?

Dlaczego Bartek często uciekał z domu dziecka?

Do kogo podobny był Bartek?

Kim była Aloj?

Jakiej ulicy szukał Bartek?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie