ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Budowa wnętrza Ziemi, test z geografii

test Test - sprawdzian z geografii dotyczy budowy wnętrza Ziemi. Sprawdź czy pamiętasz co składa się na wnętrze Ziemi. Rozwiąż test, który zawiera 14 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.
36
45
Loader Ładuję treść

Zapraszamy do rozwiązania poniższego testu, dzięki któremu dowiesz się w jakim stopniu opanowałeś materiał z budowy wnętrza Ziemi. Przygotuj się do sprawdzianu bądź kartkówki geografii. Rozwiąż test zbudowany z 14 pytań.

Aby poznać budowę wnętrza Ziemi naukowcy prześcigają się w coraz to nowszych metodach badań. Do jednej z nich należą wiercenia dokonywane na stałym lądzie i odwierty podmorskie. Dostarczają one szereg informacji o składzie chemicznym skał, a także o warunkach panujących we wnętrzu naszej planety. Najgłębsze wiercenie na świecie sięga 12 289 metrów w głąb Ziemi. Na tej głębokości panuje temperatura, która wynosi blisko 200° C. Innymi metodami są badania geofizyczne, których celem jest analizowanie prędkości rozchodzenia się fal sejsmicznych wywoływanych przez trzęsienia ziemi. Dzięki tej metodzie ustalono, że Ziemia składa się z kilku warstw różniących się właściwościami fizycznymi jak i chemicznymi.

Przykładowe pytania z testu:

Ile wynosi średnia odległość od powierzchni Ziemi do środka kuli ziemskiej?

Co zaliczamy do metod badania wnętrza Ziemi?

Co składa się na budowę wnętrza Ziemi?

Jądro Ziemi dzielimy na

Jakie wyróżniamy odmiany skorupy ziemskiej?

Jakie cechy ma jądro wewnętrzne?

Jaka jest grubość skorupy kontynentalnej?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie