ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Księga dżungli” R. Kipling, test

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Księga dżungli” R. Kiplinga. Sprawdź swoją znajomość lektury. Test zawiera 16 pytań.
Loader Ładuję treść

Zapraszamy do rozwiązania testu, dzięki któremu dowiesz się, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Księga dżungli” autorstwa R. Kiplinga. Przygotuj się do sprawdzianu, kartkówki bądź odpowiedzi ustnej z języka polskiego. Rozwiąż test, który zawiera 16 pytań związanych z lekturą.

„Księga dżungli” R. Kiplinga to niezwykła opowieść o losach wielu różnych zwierząt, które autor porównuje do ludzi. Wśród nich panują prawa, których należy przestrzegać, egzekwowane są kary za nieposłuszeństwo czy występki. Bohaterem pierwszych trzech rozdziałów jest Mowgli, chłopiec wychowywany przez wilki. Kolejne rozdziały stanowią odrębne historie innych zwierząt, na przykład historia foki z białą sierścią, życie słonia będącego na służbie rządu indyjskiego czy też losy mangusty Rikki – Tikki i ich relacji z ludźmi. Autor ukazał w powieści w jaki sposób zwierzęta są traktowane przez ludzi. Dla jednych stanowią siłę pociągową, dla innych są źródłem pożywienia, a dla jeszcze innych towarzyszami życia. W wielu jednak przypadkach pokazane jest okrucieństwo człowieka wobec zwierząt, traktowanie ich przedmiotowo i wykorzystywanie do własnych celów, nie zawsze szlachetnych.

Przykładowe pytania z testu:

W którym roku ukazała się „Księga dżungli” R. Kiplinga?

Jak ma na imię główny bohater „Księgi dżungli”?

Kim był Shere Khan?

Co oznaczało imię Mowgli?

Przez kogo został porwany Mowgli?

Gdzie Kotik zaprowadził focze plemię?

O co Mowgli poprosił ścierwnika Chila?

Dlaczego Mowgli został obrzucony kamieniami przez mieszkańców wioski?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie