ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahl, test

test Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian lub odpowiedź ustną z języka polskiego. Test dotyczy lektury „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahla i zawiera 17 pytań.
98
76
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test z lektury „Charlie i fabryka czekolady” autorstwa R. Dahla i sprawdź, w jakim stopniu opanowałeś treść książki. Przygotuj się do lekcji języka polskiego, powtórz najważniejsze zagadnienia z lektury. Test zawiera 17 pytań. Książka „Charlie i fabryka czekolady” opowiada o losach kilkuletniego chłopca, pochodzącego z bardzo biednej rodziny, którego największym marzeniem jest czekolada. Główny bohater jest dobrym, mądrym i posłusznym chłopcem, nie sprawia rodzicom kłopotów wychowawczych. Często słucha opowieści dziadków o znajdującej się w pobliżu fabryce czekolady i jej właścicielu, panu Wonce. Chłopiec marzy o tym, by kiedyś odwiedzić ów fabrykę. Pewnego dnia właściciel fabryki ogłasza konkurs, w którym do wygrania jest 5 Złotych Talonów na zwiedzenie fabryki. Charliemu udaje się zdobyć jeden z nich i wraz z czwórką innych dzieci wyrusza do fabryki. Towarzyszy mu dziadek. Przykłady pytań zawartych w teście: Roald Dahl był pisarzem W jakich latach żył R. Dahl? Jak się nazywa główny bohater książki R. Dahla? Ile lat miał Charlie Bucket? Co było największym marzeniem Charliego? Co przydarzyło się Augustusowi w czasie wizyty w fabryce? Czym zajmuje się tata Charliego?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie