ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Cz. Centkiewicz, test

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” autorstwa Cz. Centkiewicza. Rozwiąż test zawierający 17 pytań i przygotuj się do lekcji.
Loader Ładuję treść

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu lub kartkówki z języka polskiego, z materiału dotyczącego lektury „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” autorstwa Cz. Centkiewicza. Rozwiązując poniższy test, zawierający 17 pytań, sprawdzisz, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść książki.

„Anaruk, chłopiec z Grenlandii” to książka Cz. Centkiewicza, która ukazała się w 1937 roku. Opowiada o życiu kilkunastoletniego Eskimosa z Grenlandii. W książce autor przedstawił wiele faktów z życia osadników, ich wierzeń i legend. Pokazał, jak wygląda ich życie i obowiązki kobiet, mężczyzn i dzieci. Ukazał ich naturę i sposób bycia. Eskimosi to bardzo mili, otwarci ludzie. Często naiwni i łatwowierni. Nie wiedzą co to kradzież i bandytyzm, swoje spory rozwiązują w pokojowy sposób –wymyślając na siebie złośliwe piosenki. Główny bohater, Anaruk to bardzo bystry i dzielny chłopiec. Rodzice są z niego bardzo dumni, wierzą, że wyrośnie na wspaniałego mężczyznę. Pomaga ojcu w trakcie polowań, sam nawet upolował jedną fokę. Matka była dumna z chłopca, że potrafi zapewnić byt rodzinie, ale ojciec zbeształ go za brak rozsądku, gdy podjął decyzję o samodzielnym polowaniu i naraził na niebezpieczeństwo siebie i ojca..

Przykładowe pytania z testu:

Jakie narzędzia zabierają na polowanie Eskimosi?

W jaki sposób Eskimosi rozwiązują konflikty?

Z czego zrobiona była piłka, w którą Polarnik grał z Eskimosami?

Z czego Eskimosi robią swoje namioty?

Na czym Eskimosi rozpinają skóry namiotów?

Co Anaruk otrzymał od poznanego Polarnika?

Co upolował Anaruk?

Z kim Anaruk udał się na samodzielne polowanie?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie