ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” H. Lofting, test

test Rozwiąż test, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” H. Loftinga zdobytych na lekcji języka polskiego Test zawiera 18 pytań.
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” H. Loftinga. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do lekcji języka polskiego. Rozwiąż test zwierający 18 pytań i przekonaj się czy znasz odpowiedzi na poniższe i inne pytania.

 

Tytułowy doktor Dolittle mieszkał w niewielkim miasteczku w Anglii. Był szanowanym i lubianym specjalistą w swoim mieście i okolicy. Ludzie ufali jego wiedzy i byli wdzięczni za rady i leczenie. Jednak z czasem ludzie przestali przychodzić do pana doktora, bo zaczęły im przeszkadzać zwierzęta, które mieszkały w jego domu i ogrodzie. Również, Sara, siostra pana doktora nie była tym zachwycona i pewnego dnia odeszła. W domu pomagały mu zwierzęta. Małpka Czi-Czi gotowała i łatała ubrania, pies zamiatał pokoje, kaczka wycierała kurze, sowa zajmowała się rachunkami, a nad ogrodem pieczę sprawiały świnki. Doktor, z powodu braku pacjentów, stawał się coraz biedniejszy, brakowało mu pieniędzy na wszystko, na karmę dla zwierząt również. Pewnego dnia za radą jednego sprzedawcy postanawia zostać doktorem dla zwierząt.

 

Przykładowe pytania zawarte w teście:

Jak miał na imię doktor Dolittle?

Jak nazywało się miasteczko, w którym mieszkał doktor Dolittle?

Które zwierzęta najbardziej lubił doktor Dolittle?

Kim była Polinezja?

Dlaczego ludzie przestali leczyć się u doktora Dolittle? Kto zaproponował Janowi zostanie lekarzem dla zwierząt?

Kto nauczył doktora Dolittle mowy zwierząt?

Czego potrzebował koń, który przybył do doktora Dolittle?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie