ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Oto jest Kasia” M. Jaworczakowa, test

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Oto jest Kasia” zdobytych na lekcji. Test zawiera 17 pytań.
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Oto jest Kasia” M. Jaworczakowej. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do sprawdzianu lub kartkówki, rozwiąż test zbudowany z 17 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

 

Tytułowa Kasia to drugoklasistka, najlepsza uczennica w klasie, chwalona przez rodzinę i nauczycieli, ale i przez rówieśników. Niestety Kasia jest rozpieszczoną dziewczynką, często kaprysi i sprzeciwia się rodzicom, gdy nie pozwalają jej na rzeczy, na które ma akurat ochotę. Często okazuje niezadowolenie, gdy rodzice nie spełniają jej zachcianek. Kasia uważa, że wszyscy i wszystko muszą być zawsze skoncentrowani właśnie na niej. Uwielbia być chwalona i nagradzana, obsypywana prezentami. Jednak wobec brata, rodziców i koleżanek potrafi być nieznośna, złośliwa i nieżyczliwa. Gdy w domu pojawia się maleńka Agnieszka, Kasia zmienia się nie do poznania. Opuszcza się w nauce, źle traktuje koleżanki. Przestaje w ogóle słuchać rodziców i nikogo nie szanuje. Nawet bije i wyzywa koleżanki.

 

Przykłady pytań zawartych w teście:

Do której klasy chodzi Kasia?

Kim była Antolka?

Jaką zabawkę Antolka wyrwała Kasi z ręki?

Czego nie chciała na kolację zjeść Kasia?

Co dziadek Hilary obiecał Kasi?

Co Kasia ze złości zrobiła Antolce?

Za co Kasia otrzymała krzyżyk od dyżurnej Ewki?

Jaki film chciała obejrzeć Kasia?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie