ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „W 80 dni dookoła świata” J. Verne, test

test Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian lub odpowiedź ustną z języka polskiego. Test dotyczy lektury „W 80 dni dookoła świata” J. Verne i zawiera 17 pytań.
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test z lektury „W 80 dni dookoła świata” autorstwa J. Verne i sprawdź, w jakim stopniu opanowałeś treść książki. Przygotuj się do lekcji języka polskiego, powtórz najważniejsze zagadnienia z lektury. Test zawiera 17 pytań.

 

Książka opowiada o pewnym tajemniczym angielskim dżentelmenie, który zakłada się pewnego dnia, że objedzie dookoła kulę ziemską zaledwie w 80 dni. Razem z nim w tę niezwykłą, pełną przygód podróż pan Fogg zabiera swojego wiernego lokaja, Jana Obieżyświata. Niestety w ślad za nimi, w podróż udaje się także detektyw Fix, który podejrzewa pana Fogga o kradzież pieniędzy z Banku Angielskiego. W ten o to sposób zaczyna się niezwykła podróż głównego bohatera i pościg zaciekłego detektywa.

 

Przykłady pytań zawartych w teście:

Gdzie mieszkał Fileas Fogg?

Do jakiego klubu należał pan Fogg?

Za co pan Fogg zwolnił Jakuba Forstera?

Jak miał na imię lokaj, który zastąpił Jakuba?

Kiedy rozpoczęła się wielka podróż Filesa Foga?

Jak nazywał się detektyw, który chciał aresztować Fileasa?

Kto udał się śladem Fogga i Obieżyświata?

Do kogo podobny był Fileas Fogg?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej
    odczynniki chemiczne

    hurtownia chemiczna w lublinie poznaj naszą ofertę odczynników i surowców chemicznych sprawdź dla sklepów zielarsko medycznych szkół fotografów cukrowni wielu innych


«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie