ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Kłamczucha” M. Musierowicz, test

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Kłamczucha” M. Musierowicz zdobytych na lekcji. Test zawiera 17 pytań.
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Kłamczucha” M. Musierowicz. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do sprawdzianu lub kartkówki, rozwiąż test zbudowany z 17 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

 

Tytułową kłamczuchą jest nastoletnia dziewczyna, która w życiu często kierowała się kłamstwami, podstępami i intrygami. Była niedojrzała i dziecinna. Pewnego dnia zakochała się w chłopaku, którego widziała zaledwie przez godzinę. Wydawał się jej ideałem mądrości i urody. Bohaterka nie wyobrażała sobie życia bez niego, więc uknuła plan, dzięki któremu mogłaby być bliżej „ukochanego”. Dostała się do poznańskiej szkoły średniej, wybierając profil i zagadnienia, którymi kompletnie się nie interesowała. Następnie została gosposią w domu rodzinnym chłopaka. Jednak im bliżej go poznawała, tym jej uczucia do niego stawały się słabsze. Gdy odkryła w sobie niezwykłe zdolności aktorskie, postanowiła wziąć udział w przedstawieniu szkolnym. Dostała główną rolę, a przedstawienie okazało się wielkim sukcesem.

 

Przykłady pytań z testu:

W którym roku rozgrywa się akcja „Kłamczuchy”?

W jakich miesiącach rozgrywały się wydarzenia „Kłamczuchy”?

Jak miał na imię chłopak, w którym się zakochała Aniela?

Dlaczego Aniela postanowiła kontynuować naukę w Poznaniu?

Skąd pochodziła Aniela? Którą klasę kończy Aniela?

Jak ma na imię główna bohaterka „Kłamczuchy”?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie