ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura “Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, test

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Dzieci z Bullerbyn” napisanej przez Astrid Lindgren. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 19 pytań.
Loader Ładuję treść

Zapraszamy do rozwiązania testu, dzięki któremu dowiesz się jak dobrze przyswoiłeś / aś treść lektury „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren. Przygotuj się na sprawdzian lub do odpowiedzi ustnej. Rozwiąż test, który zawiera 19 pytań związanych z lekturą.

 

„Dzieci z Bullerbyn” są wspaniałą książką dla dzieci napisaną przez szwedzką pisarkę, Astrid Lindgren. Książka jest lekturą szkolną obowiązującą w klasie trzeciej szkoły podstawowej. Opowiada o szóstce przyjaciół z niewielkiej wioski Bullerbyn, do której zaliczają się zaledwie trzy Zagrody. Główną bohaterką jest kilkuletnia Lisa, która opowiada o wielu niesamowitych przygodach, w których uczestniczy wraz z przyjaciółmi. Dzięki dziecięcej wyobraźni dzieci nigdy się nie nudzą, zawsze znajdują sobie jakieś zajęcie, wymyślają różnorodne gry i zabawy. Bez względu na pogodę zawsze mają coś do roboty. Wiodą beztroskie życie, ale wiedzą również czym są domowe obowiązki; pomagają rodzicom nie tylko w domu, ale i w gospodarstwach, zbiorze plonów i plewieniu.

 

Przykłady pytań z testu:

Co dzieci z Bullerbyn wzięły od Kristin z Zagajnika?

Jak nazywał się szewc, od którego Olle odkupił psa?

Kim był Svipp?

Co rosło miedzy Zagrodą Środkową a Południową?

Jak nazywała się kura Bossego?

Co było nagrodą w konkursie skakania ze stogu siana?

Z kim postanowiła uciec Lisa?

Czyją siostrą była Kerstin?

Co to jest Jultomte?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie