ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Harry Potter i kamień filozoficzny”, test

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Harry Potter i kamień filozoficzny” zdobytych na lekcji. Test zawiera 21 pytań.
40
25
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Harry Potter i kamień filozoficzny” J. K. Rowling. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do lekcji języka polskiego. Rozwiąż test zwierający 21 pytań i przekonaj się czy znasz odpowiedzi na poniższe i inne pytania.

„Harry Potter i kamień filozoficzny” to pierwsza z siedmiu części przygód niezwykłego czarodzieja, którego stworzyła J. K. Rowling, pisarka angielska. Jest to powieść fantasy, o czym świadczą pojawiające się w książce czarodzieje, magia, magiczne miejsca i baśniowe stworzenia. Tytułowy bohater to kilkunastoletni chłopiec, wychowywany po śmierci rodziców przez wujostwo, który pewnego dnia dowiaduje się, że jest czarodziejem i trafia do Hogwartu – szkoły Magii i Czarodziejstwa. To tam poznaje nowych przyjaciół, zdobywa nowe umiejętności, a także uczy się jak pokonać swojego odwiecznego wroga – Voldemorta.

Przykładowe pytania ujęte w teście:

Jak mieli na imię rodzice Harrego?

Ile lat miał Harry w pierwszej części jego przygód?

Kto zamordował rodziców Harrego?

Jaki kształt miała blizna na czole Harrego?

Gdzie za karę zamykano Harrego?

Co Rubeus Hagrid podarował haremu podczas ich pierwszego spotkania?

Kim był Rubeus Hagrid w Hogwarcie?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie