ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura “Pies Baskervillów” A. Conan Doyle, test

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Pies Baskerville`ów” autorstwa A. Conan Doyle`a. Rozwiąż test zawierający 19 pytań i przygotuj się do lekcji.
57
47
Loader Ładuję treść

Powtórz najważniejsze wiadomości z lektury „Pies Baskerville`ów” i przygotuj się do lekcji języka polskiego. Sprawdź czy pamiętasz najważniejsze wydarzenia, postaci i ich przygody. Rozwiąż test zawierający 19 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

„Pies Baskerville`ów” autorstwa A. Conan Doyle`a to niezwykła powieść kryminalna o przygodach najsłynniejszego angielskiego detektywa Sherlocka Holmesa. Tym razem detektyw próbuje rozwikłać tajemniczą śmierć sir Charlesa Baskerville` a. Akcja rozgrywa się w wielu niebezpiecznych i groźnych, niczym z horroru miejscach, takich jak moczary czy bagna, w czasie nocy i mgły. Mowa jest również o niezwykłym stworzeniu, ogromnym psie z piekła rodem, który w okrutny sposób morduje ludzi. Dzięki niezwykłemu darowi logicznego myślenia i szybkiemu kojarzeniu faktów i tym razem udaje się Holmesowi rozwikłać tę niezwykle tajemniczą zagadkę.

Przykładowe pytania z testu:

„Pies Baskerville`ów” Conan Doyle`a to powieść:

Co było przedmiotem rozmowy Holmesa i Watsona w pierwszym rozdziale?

Co przyniósł doktor Mortimer?

Co sugerował anonim, który otrzymał Henry Baskerville?

Kim był Jack Stapleton?

Co zawiera pierwsze sprawozdanie Watsona skierowane do Holmesa?

Kto ukrywał się na bagnach?

W noc swojej śmierci sir Charles miał się spotkać z kobietą o inicjałach:«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie