ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Opium w rosole” M . Musierowicz, test

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Opium w rosole” M. Musierowicz zdobytych na lekcji. Test zawiera 17 pytań.
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Opium w rosole” M. Musierowicz. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do sprawdzianu lub kartkówki, rozwiąż test zbudowany z 17 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

„Opium w rosole” M. Musierowicz to powieść dla młodzieży, która ukazuje wiele problemów, z którymi na co dzień stykają się młodzi ludzie, a nawet dzieci. Są to między innymi: pierwsze miłości, porywy serca, przyjaźń lub jej brak, potrzeba miłości i akceptacji, pierwsze próby samodzielności, okres wchodzenia w dorosłe życie. Jedną z bohaterek ukazanych w książce jest kilkuletnia dziewczynka, która z braku akceptacji i miłości bywa u sąsiadów na tak zwanych „obiadkach”, u których odnajduje dobroć, ciepło rodzinne, zainteresowanie i akceptację. Dziewczynka pragnie tych uczuć, bo nie otrzymuje ich w domu. Ma przecież zapracowanych rodziców. Jednak z czasem jej matka zaczyna dostrzegać potrzeby swojego dziecka i uczy się okazywać miłość względem swojej córki.

Przykłady pytań z testu:

W jakim mieście rozgrywają się wydarzenia powieści „Opium w rosole”?

W którym roku toczy się akcja „Opium w rosole”?

Jak naprawdę miała na imię Genowefa?

Ile lat miała Genowefa?

Jaką dziewczyną jest Matylda Stągiewka?

Dlaczego Kreska zostawiła Aurelię samą w kawiarni?

Czyim dziadkiem był profesor Dmuchawiec?

Ewa Jedwabińska uważała swoją klasę za:«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie