ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Córka Robrojka’ M. Musierowicz, test

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Córka Robrojka” M. Musierowicz zdobytych na lekcji. Test zawiera 15 pytań.
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Córka Robrojka” M. Musierowicz. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do sprawdzianu lub kartkówki, rozwiąż test zbudowany z 15 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

„Córka Robrojka” to powieść dla młodzieży napisana przez Małgorzatę Musierowicz. Utwór należy do cyklu Jeżycjada. Opowiada o losach nastoletniej dziewczyny, która musi radzić sobie w nowej, niekoniecznie komfortowej sytuacji. Jej ojciec traci firmę i pracę. Przenosi się do Poznania, gdzie dostaje pracę w drukarni u dawnego znajomego. Bohaterka przenosi się do nowej szkoły, gdzie zawiera nowe znajomości. Poznaje również dawne koleżanki taty, które pomagają im w trudnych chwilach. Bohaterka poznaje również chłopaka, który wywarł na niej negatywne, wręcz odrażające wrażenie. Jednak po bliższym poznaniu zostają prawdziwymi przyjaciółmi.

Przykładowe pytania z testu:

Kiedy rozpoczyna się książka „Córka Robrojka”?

W którym roku rozgrywają się wydarzenia „Córki Robrojka”?

W jakim mieście toczy się akcja „Córki Robrojka”?

Jak ma na imię główna bohaterka „Córki Robrojka”?

Jak ojciec zwracał się do Arabelli?

Dlaczego syna Majchrzaków nazywano Przeszczepem?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie