ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Karolcia” M. Krüger, test

test Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Karolcia” M. Krüger. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do lekcji, rozwiąż test zbudowany z 16 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Karolcia” M. Krüger zdobytych na lekcji. Test zawiera 16 pytań.

 

Tytułową bohaterką jest kilkuletnia dziewczynka, która znajduje pewnego dnia niezwykły, tajemniczy maleńki przedmiot, który spełnia życzenia, nawet te niewypowiedziane. Bohaterka przeżyła wiele niesamowitych przygód, doświadczyła rzeczy fantastycznych i niezwykłych. Maleńki przedmiot okazał się być niezwykle cenny i miał duży wpływ na dziewczynkę. Bohaterka w nowym miejscu zamieszkania poznaje kolegę, z którym świetnie się bawi. Jednak w powieści występuje również postać negatywna. Jest nią zła czarownica, która za wszelką cenę pragnie zdobyć magiczny przedmiot i wykorzystać go do własnych, niecnych celów.

 

Przykładowe pytania z testu:

Ile lat miała Karolcia?

Z kim mieszkała Karolcia?

Jaki magiczny przedmiot znalazła Karolcia?

Jakiego koloru był znaleziony koralik?

Gdzie Karolcia znalazła magiczny koralik?

Na jakiej ulicy znajdowało się nowe mieszkanie Karolci?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie