ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Czerwony Kapturek” H. Januszewska, test

test Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Czerwony Kapturek” H. Januszewskiej. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do lekcji, rozwiąż test zbudowany z 14 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.
34
18
Loader Ładuję treść

Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Czerwony Kapturek” H. Januszewskiej zdobytych na lekcji. Test zawiera 14 pytań.

 

„Czerwony Kapturek” to książka skierowana do najmłodszych czytelników, autorstwa Ch. Perraulta w tłumaczeniu Hanny Januszewskiej. Opowiada o niezwykłej przygodzie, która spotkała tytułową bohaterkę. Za prośbą mamy wyrusza ona w odwiedziny do schorowanej babci, gdzie spotyka ją bardzo niemiła i przerażająca historia. Książka ta wysnuwa naukę, że nie należy wierzyć obcym, nieznanym nam ludziom, ani opowiadać im o swojej rodzinie. Uczy, że należy słuchać rodziców i nie łamać danych im obietnic, gdyż wszystko to razem, może spowodować nieprzewidziane skutki i być bardzo niebezpieczne.

 

Przykładowe pytania z testu:

Kogo spotkał w lesie czerwony Kapturek?

Co wilk zaproponował Kapturkowi?

Co zrobił wilk po połknięciu babci?

Co miał zamiar zrobić groźny wilk?

Co zdziwiło Kapturka w wyglądzie babci?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie