ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „O psie, który jeździł koleją” R. Pisarski, test

test Test z języka polskiego dotyczy lektury „O psie, który jeździł koleją” R. pisarskiego przerabianej w szkole podstawowej. Rozwiąż test zawierający 19 pytań i przygotuj się do lekcji.
Loader Ładuję treść

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do odpowiedzi z języka polskiego, z materiału dotyczącego lektury „O psie, który jeździł koleją” autorstwa R. Pisarskiego. Rozwiązując poniższy test, zawierający 19 pytań, sprawdzisz, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść książki.

 

„Książka autorstwa R. Pisarskiego opowiada o niezwykłym psim bohaterze i jego przygodach. Ten pies naprawdę, niczym turysta uwielbiał podróżować pociągami po wielkim kraju. Pewnego dnia wysiadł na stacji Marittima i zaczął łasić się do zawiadowcy stacji. Mężczyźnie pies się spodobał i postanowił go przygarnąć. Dzieci zwiadowcy polubiły pieska, jednak on nie czuł się w domu najlepiej i postanowił wrócić na stację. To było jego miejsce i tam pragnął czekać na swojego pana i towarzyszyć mu w pracy. Pies posiadał niezwykłą zdolność zrozumienia rozkładu jazdy pociągów, wiedział kiedy trzeba wyjść na pociąg i go odprawić. Czasem znikał ze swojej stacji i podróżował do innych miast.

 

Przykładowe pytania z testu:

W jakim kraju rozgrywają się wydarzenie książki Pisarskiego?

Co potrafił robić tytułowy pies?

Kto przygarnął psa na stacji Marittima?

W jaki sposób zawiadowca przemycił psa do pociągu?

Gdzie mieszkał zawiadowca, który przygarnął Lampo?

Ile dzieci miał zawiadowca stacji?

Co po włosku oznaczało „lampo”?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie