ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Krew elfów” A. Sapkowski, test

test Test z języka polskiego dotyczy lektury „Krew elfów” A. Sapkowskiego przerabianej w gimnazjum. Rozwiąż test zawierający 18 pytań i przygotuj się do lekcji.
22
16
Loader Ładuję treść

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do odpowiedzi z języka polskiego, z materiału dotyczącego lektury „Krew elfów” A. Sapkowskiego. Rozwiązując poniższy test, zawierający 18 pytań, sprawdzisz, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść książki.

„Krew elfów’ A. Sapkowskiego to wspaniała opowieść o przygodach pewnego wiedźmina, który poświęca swoje życie dla dobra innych. Korzysta ze swych umiejętności zdobytych w trakcie długiego i ciężkiego szkolenia. Jest doskonałym wojownikiem. Dla przyjaciół jest dobry a dla wrogów bezwzględny i okrutny. Zajmuje się zabijaniem potworów na zlecenie. Potrafi jednak czuć i kochać. Jest jednak typem samotnika, który raczej stroni od towarzystwa i hulanek. Jego zupełnym przeciwieństwem jest jego wierny przyjaciel i towarzysz przygód Jaskier, który umila mu czas swoimi pieśniami i legendami.

Przykładowe pytania z testu:

Kim był Jaskier dla Geralta?

Dlaczego Rience torturował Jaskiera?

Kto uratował Jaskiera z rąk Rience`a? .

Kim była Yennefer?

Dlaczego Ciri nie ukończyła szkolenia wiedźminów i trafiła pod opiekę Triss Merigold?

Dlaczego grupę elfów o nazwie Scoia`tael nazywano bandytami i mordercami?

Ciri uważała, że neutralność wiedźminów to…?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie