ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Stowarzyszenie umarłych poetów” N. H. Kleinbaum, test

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Stowarzyszenie umarłych poetów” N. H. Kleinbauma zdobytych na lekcji. Test zawiera 18 pytań.
98
63
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Stowarzyszenie umarłych poetów” N. H. Kleinbauma. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do lekcji, rozwiąż test zbudowany z 18 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

„Stowarzyszenie umarłych poetów” to niezwykła powieść ukazująca amerykańską młodzież szkolną z lat 60-tych. Główni bohaterowie to uczniowie Akademii Weltona, szkoły, w której najwyższym priorytetem jest absolutne podporządkowanie się szkolnemu systemowi, przestrzeganie regulaminu i stosowanie się do zasad. Uczniom nie wolno było mieć własnego zdania, zabraniało się okazywania indywidualności. Dyrektor szkoły był bowiem zatwardziałym konserwatystą i nie lubił zmian. Uważał, że tylko dzięki surowej dyscyplinie i wysokim wymaganiom stawianym uczniom, mogą oni liczyć na lepszy start w przyszłości. Większość uczniów bez szemrania poddawało się woli dyrekcji, do dnia, w którym pojawił się nowy nauczyciel języka angielskiego.

Przykładowe pytania z testu:

W którym roku rozgrywa się akcja powieści Kleinbauma?

Kim był Gale Nolan?

Po ile lat mieli główni bohaterowie powieści?

Jakim chłopcem był Neil Perry?

Co było największym pragnieniem Neila? J

aki tytuł nosiło przedstawienie, w którym wystąpił Neil?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej
    DMSO jest polecane przez wielu specjalistów. Dzięki takiemu środkowi można sprawnie i bez komplikacji rozwiązać wiele doskwierających problemów. Warto go mieć.
    e-natura.pl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie