ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Jądro ciemności” J. Conrad, test

test Test z języka polskiego dotyczy lektury „Jądro ciemności” J. Conrada przerabianej w liceum / technikum. Rozwiąż test zawierający 18 pytań i przygotuj się do lekcji.
39
71
Loader Ładuję treść

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do odpowiedzi z języka polskiego, z materiału dotyczącego lektury „Jądro ciemności” J. Conrada. Rozwiązując poniższy test, zawierający 18 pytań, sprawdzisz, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść książki.

Książka J. Conrada ukazuje postać wybitnego człowieka, który podjął się ważnej misji humanitarnej i cywilizacyjnej na obrzeżach belgijskiego Kongo. Były to czasy kolonizacji i handlu, czyli czasy współczesne autorowi. Główną akcją powieści jest opowiadanie pewnego kapitana, którego głównym bohaterem był właśnie ów wybitny człowiek, Kurtz. Jako jeden z nielicznych podjął się niezwykle ważnej i wyjątkowo trudnej misji rozwoju cywilizacyjnego rdzennych mieszkańców Kongo. Człowiek ten miał niebywałą charyzmę, hart ducha, niezłomność i odporność. Cieszył się szacunkiem ludzi i budził podziw swoimi planami i zamiarami. Stał się dla nich czymś w rodzaju bóstwa, stał się dla nich przedmiotem kultu. Jednak rzeczywistość i długi pobyt poza cywilizacją okazał się zgubny dla bohatera. Życie po za prawem i odpowiedzialnością karną za popełnione czyny obudziły w nim bestię. Kurtz zaczął mordować i wyzyskiwać ludzi, tyranizował mieszkańców, a wszystko to dla władzy i bogactwa.

Przykładowe pytania zawarte w teście:

W jakich czasach rozgrywają się wydarzenia „Jądra ciemności”?

Kim był Marlow?

Jaką nazwę nosił jacht kapitana Marlowa?

Jak się nazywał bohater opowiadania Marlowa?

Jakim człowiekiem według ludzi Europy był Kurtz?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie