ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Czarnoksiężnik z Archipelagu”, U. Le Guin, test

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Czarnoksiężnik z Archipelagu” U. Le Guin zdobytych na lekcji. Test zawiera 18 pytań.
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Czarnoksiężnik z Archipelagu” U. Le Guin. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do lekcji, rozwiąż test zbudowany z 18 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

„Czarnoksiężnik z Archipelagu” U. Le Guin to niezwykła powieść fantasy o przygodach młodego i bardzo zdolnego maga z wyspy Gont. Duny jako młody chłopiec trafia pod opiekę potężnego maga i czarnoksiężnika, który z wielką pieczołowitością i cierpliwością uczy chłopca magii. Przekazuje mu wiedzę o magicznych ziołach, uczy sztuki rzucania czarów, zapoznaje go z pismem i Mową Pradawnych. Uczeń maga zdaje się być chłopcem krnąbrnym i hardym, łatwo ulega złości i równie łatwo go sprowokować do nieodpowiedzialnych czynów. Chłopiec bowiem bardzo szybko chciałby zdobyć wszelkie umiejętności do posługiwania się czarami. Był bardzo niecierpliwy. Jednak czas spędzony z nauczycielem nauczyły bohatera pokory, wyrozumiałości i odpowiedzialności. Bohater wyrósł na mądrego i rozsądnego młodego czarodzieja, który stał się odpowiedzialny za swoje czyny i potrafił stanąć oko w oko ze swoim wrogiem.

Przykłady pytań ujętych w teście:

Które czynniki występujące w powieści U. Le Guin świadczą o tym, że należy ona do gatunku fantasy?

Jakie było pierwsze imię głównego bohatera?

Kim był ojciec Duny`ego?

Kim była dla Duny`ego wioskowa znachorka?

Ile lat miał Duny kiedy otrzymał swoje dorosłe imię?

Jak brzmiało dorosłe imię Duny`ego?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie