ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura “Mały lord”, F. H. Burnett, test

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Mały lord” F. H. Burnett zdobytych na lekcji. Test zawiera 18 pytań.
36
29
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Mały lord” F. H. Burnett. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do lekcji, rozwiąż test zbudowany z 18 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

Książka opowiada o kilkuletnim chłopcu, który przybył do swego dziadka, do Anglii, by w przyszłości przejąć jego majątek jako jedyny jego spadkobierca. Chłopiec, dzięki swojemu sposobowi bycia zaimponował dziadkowi, człowiekowi, dotąd aroganckiemu i niemiłemu, który nie szanował ludzi. Bohater jako jedyny z bliskich hrabiego of Dorincourt nie miał wobec niego żadnych uprzedzeń. Wynikało to z tego, że nie miał on okazji dobrze poznać dziadka. Z góry założył, że dziadek jest dobry i życzliwy. Zgorzkniały hrabia dziwiąc się zachowaniu chłopca zdecydował, że zrobi wszystko, by chłopcu nie było dane poznać jego prawdziwego oblicza; zaczął się zmieniać, okazywać ludziom życzliwość i otwartość, chętniej zaczął pomagać potrzebującym i rozumieć ich problemy. Dzięki wnukowi stał się lepszym człowiekiem i okazał się naprawdę kochającym dziadkiem.

Przykłady pytań z testu:

W jakim czasie rozgrywają się wydarzenia „Małego lorda”?

Jak miał na imię tytułowy Mały lord?

Kim z pochodzenia była matka Cedryka?

Kim była pani Errol, gdy poślubiała kapitana Errola?

Dlaczego hrabia of Dorincourt zabronił swojemu synowi, kapitanowi Errolowi powrotu do domu?

Jaki prezent na pożegnanie podarował Cedrykowi Dick?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie