ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Historia żółtej ciżemki”, A. Domańska, test

test Test z języka polskiego dotyczy lektury „Historia żółtej ciżemki” A. Domańskiej przerabianej w szkole podstawowej. Rozwiąż test zawierający 18 pytań i przygotuj się do lekcji.
Loader Ładuję treść

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do odpowiedzi z języka polskiego, z materiału dotyczącego lektury „Historia żółtej ciżemki” A. Domańskiej. Rozwiązując poniższy test, zawierający 18 pytań, sprawdzisz, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść książki.

„Historia żółtej ciżemki” to nie tylko powieść historyczna o tym, jak powstawał najsłynniejszy ołtarz w Krakowie, ale opowieść o chłopcu, który dzięki swej wytrwałości i ciężkiej pracy dąży do realizacji swoich marzeń i planów. Główny bohater wychowuje się w biednej chłopskiej rodzinie, do czasu kiedy trudna sytuacji życiowa zmusza go do ucieczki z domu. Chłopiec odbywa wielką wędrówkę po kraju, poznaje wielu interesujących, czasem niebezpiecznych ludzi, doświadcza wielu cierpień, trudów i znoju aż trafia na wspaniałego człowieka, który dostrzega jego talent i zaprowadza go wielkiego mistrza, Wita Stwosza, który bierze go pod swoją pieczę.

Przykładowe pytania z testu:

Jak miał na imię główny bohater powieści Domańskiej?

Z jakiej wsi pochodził Wawrzuś?

Ile rodzeństwa miał Wawrzuś skowronek?

Czym zajmował się Wawrzuś u wiłów?

Kto podarował Wawrzusiowi żółte ciżemki?

Kim okazał się złapany, przez Wawrzusia, na gorącym uczynku złodziej okradający pewną kobietę?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie