ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Brzydkie kaczątko”, H. Ch. Andersen, test

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena zdobytych na lekcji. Test zawiera 15 pytań.
Loader Ładuję treść

Poniższy test ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do lekcji, rozwiąż test zbudowany z 15 pytań i sprawdź Swoją wiedzę.

„Brzydkie kaczątko” to niezwykła a zarazem smutna opowieść o braku akceptacji i nietolerancji ze strony otoczenia dla głównego bohatera. Czuje się on odtrącony i nieszczęśliwy, brakowało mu miłości i przyjaźni. Gdziekolwiek się nie pojawił, zewsząd go wyganiano. Uważano go za brzydkie stworzenie, które nie zasługuje na uwagę czy przyjaźń. Bohater tułał się po świecie w poszukiwaniu szczęścia, ale ciężko mu było je odnaleźć. Po wielu miesiącach spędzonych w samotności zdecydował zakończyć swoje życie. Na jego szczęście wydarzyło się coś, co zupełnie odmieniło jego smutny los. Na jego drodze stanęło pewne stado ptaków, które postanowiło przyjąć go do swej rodziny.

Przykładowe pytania zawarte w teście:

O jakiej porze roku rozpoczyna się opowieść „Brzydkiego kaczątka”?

W jakich miejscach toczy się akcja „Brzydkiego kaczątka”?

W jakiej rodzinie przyszło na świat brzydkie kaczątko?

Jakiego koloru upierzenie miało kaczątko, gdy przyszło na świat?

Dlaczego kaczątko nie było akceptowane przez wiejskie zwierzęta?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie