ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura “Calineczka” H. Ch. Andersen, test

test Test z języka polskiego dotyczy lektury „Calineczka” H. Ch. Andersena przerabianej w szkole podstawowej. Rozwiąż test zawierający 15 pytań i przygotuj się do lekcji.
Loader Ładuję treść

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do odpowiedzi z języka polskiego, z materiału dotyczącego lektury „Calineczka” H. Ch. Andersena. Rozwiązując poniższy test, zawierający 15 pytań, sprawdzisz, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść książki.

„Calineczka” to jedna z najpiękniejszych baśni autorstwa H. Ch. Andersena. Jest to opowieść o niezwykłej dziewczynce, która tęskni za tym co piękne, ciepłe i niepowtarzalne. Bohaterka tuła się po świecie w poszukiwaniu szczęścia. Jest wrażliwa na otaczający ją świat, kocha wszystkie zwierzęta. Jest dobra, troskliwa i oddana. Nikomu nie czyni krzywdy. Trudno jej jednak pogodzić się z faktem, że ktoś próbuje uszczęśliwiać ją na siłę, nie pytając jej nawet o zdanie. Dziewczynka przeżywa wiele przygód, doświadcza trudnych chwil a nawet niebezpieczeństw. Jednak dzięki jej dobremu sercu w jej życiu pojawia się ktoś, kto odmienia jej życie na lepsze.

Przykłady pytań z testu:

Dokąd jaskółka zabrała Calineczkę?

Dlaczego Calineczka chciała uciec od myszy?

W zamian za co, mysz postanowiła przygarnąć do siebie Calineczkę?

Co o Calineczce sądziły inne chrabąszcze?

Dokąd porwał Calineczkę wielki chrabąszcz?«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie