ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Solidarność - daty ludzie wydarzenia

test Solidarność to niezależny związek zawodowy. W swoich początkach była głównym centrum oporu przeciwko komunistycznym władzom przyczyniając się walnie do przełomowych wydarzeń w Polsce i Europie. Test sprawdzian zawiera 17 pytań.
12
8
Loader Ładuję treść

Solidarność była pierwszym niezależnym związkiem zawodowym powstałym w socjalistycznym kraju. Była głównym centrum oporu przeciwko komunistycznym władzom przyczyniając się walnie do takich wydarzeń w Europie jak obalenie Muru Berlińskiego oraz obrady Okrągłego Stołu.

 

Ludzie Solidarności to kluczowe nazwiska sceny politycznej i życia społecznego ostatnich 20 lat - Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz, Bronisław Komorowski, Lech Kaczynski, Jarosław Kaczynski, ks. Jerzy Popiełuszko, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń, Jadwiga Staniszkis, Adam Michnik, Andrzej Wielowiejski i wielu innych.

 

Sprawdź swoją wiedzę dotyczącą Solidarności i początków polskiej demokracji. Przygotuj się na test , sprawdzian. Pytania punktowane w skali 1-3 pkt, w zależności od stopnia trudności poszczególnych pytań.«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie