ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Ziemia we wszechświecie

test Test na temat Ziemi, ciał niebieskich, ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi oraz ich następstw. Sprawdź swoją wiedzę o Planecie, na której żyjesz. Zapraszam do testu składającego się z 15 pytań.
38
71
Loader Ładuję treść

Test - sprawdzian z geografii na temat Ziemi, ciał niebieskich, ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi oraz ich następstw. Wszechswiat to wszystko, co istnieje – energia, materia, gwiazdy, planety i inne obiekty kosmiczne. Ziemia z perspektywy człowieka wydaje się bardzo duża, jednak na tle innych planet Układu Słonecznego: Saturna, Jowisza i Neptuna jej rozmiary są niewielkie. Sprawdź swoją wiedzę o Planecie, na której żyjesz. Test zawiera zagadnienia o kosmosie, ruchu Ziemi i jego następstwach.

Czym jest gwiazda? Co to jest galaktyka? Jak nazywamy potocznie naturalne satelity krążące wokół planet? Z czego składa się Układ Słoneczny? Ruch obiegowy i jego następstwa. Co to jest ruch obrotowy Ziemi? Jak nazywał się Uczony, który ”wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię” ? Kiedy mówimy o przesileniu letnim? Jaki kalendarz obowiązuje we wsólczesnym świecie?

Rozwiąż test, przygotuj się na sprawdzian z geografii (gimnazjum, liceum), przekonaj się czy znasz odpowiedzi na powyższe i inne pytania. Test zawiera 15 pytań.«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie