ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Renesans – cechy epoki, poglądy, dzieła

test Test sprawdzian na temat Renesansu, epoki wszechstronnych odkryć, nowych poglądów i ideałów. Poznaj charakterystyczne cechy epoki renesansowej. Przygotuj się do sprawdzianu. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.
14
33
Loader Ładuję treść

Test sprawdzian na temat Renesansu (Odrodzenie), epoki wszechstronnych odkryć, nowych poglądów i ideałów. Jednocześnie nawiązująca do dorobku antycznego. Poznaj charakterystyczne cechy epoki renesansowej. Przygotuj się do sprawdzianu. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Epoka wszechstronnych odkryć, nowych poglądów i ideałów. Jednocześnie nawiązująca do dorobku antycznego. Renesans skupiał uwagę na sprawach doczesnych: gospodarczych, społecznych i cywilizacyjnych. Wszystko to wpłynęło na wzrost zainteresowania świeckimi stronami życia i osłabienie dawnego nastawienia teocentrycznego. Poznaj charakterystyczne cechy epoki renesansowej. Ramy czasowe Renesansu. Jakie były główne prądy epoki? Co oznacza humanizm? Jakie wyróżniamy gatunki literackie renesansu? Jakie wzorce osobowe wylansowała epoka odrodzenia? Twórcy polskiego renesansu. Przykłady dramatu angielskiego.

Rozwiąż test, przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (technikum, liceum), przekonaj się czy znasz odpowiedzi na powyższe i inne pytania. Test zawiera 15 pytań z zakresu Odrodzenia.«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie