ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Barok charakterystyka epoki

test Test - sprawdzian z języka polskiego na temat epoki barokowej w Polsce i Europie, na przykładzie wybranych utworów literackich. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian. Test zawiera 16 pytań.
8
12
Loader Ładuję treść

Test - sprawdzian z języka polskiego na temat epoki barokowej w Polsce i Europie, na przykładzie wybranych utworów literackich. Barok - Epoka uduchowiona, mistyczna, u podłoża filozofii leży poczucie przemijalności życia i kruchości istoty ludzkiej. Zwrot ku Bogu i religii. Zadaniem literatury Baroku było poruszyć czytelnika, oszołomić go, zaskoczyć, wywrzeć na nim jak największe wrażenie. Ramy czasowe epoki, nurty literackie, myśli przewodnie. Twórcy barokowi. Główne tematy literackie. Przykłady literatury polskiej i europejskiej. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian.

Rozwiąż test, przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum, liceum), przekonaj się czy znasz odpowiedzi na powyższe i inne pytania. Test zawiera 16 pytań.


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie