ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Współrzędne geograficzne Ziemi

test Test - sprawdzian z geografii na temat współrzędnych geograficznych Ziemi. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu. Test zawiera 16 pytań różnego typu.
Loader Ładuję treść

Test - sprawdzian z geografii na temat współrzędnych geograficznych Ziemi. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu. Ziemia ma kształt geoidy. Model Ziemi posiada wiele przecinających się linii zwanych południkami i równoleżnikami. Przecinają się one pod kątem prostym. Wszystkie południki są tej samej długości. Dzięki nim możemy wyznaczać długości i szerokości geograficzne. Jakim modelem Ziemi posługuje się nauka? Co to jest siatka geograficzna? Co to są południki? Co to są równoleżniki? Jakimi symbolami oznaczamy kierunki na Ziemi? Co to jest długość geograficzna? Co to jest szerokość geograficzna? Do czego służy GPS?

Rozwiąż test, przygotuj się na sprawdzian z geografii (gimnazjum, liceum), przekonaj się czy znasz odpowiedzi na powyższe i inne pytania. Test zawiera 16 pytań.


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie